Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Info o obci

Kočovce - Beckovská Vieska - Rakoľuby

Obec Kočovce  sa nachádza 8 km od okresného mesta Nové Mesto nad Váhom, 23 km od krajského mesta Trenčín a 23 km od kúpeľného mesta Piešťany.

Obec má 3 miestne časti  ( Kočovce, Beckovská Vieska, Rakoľuby ) s 1467 obyvateľmi (stav k 22.7.2014). V blízkosti obce  je rekreačný areál Zelená voda, hrad Beckov, Čachtický hrad a hrad Tematín.

V obci je verejnosti prístupný rozsiahly park s kaštieľom, Učebno-rekreačným zariadením a Regionálnym centrom technického vzdelávania vo vlastníctve Stavebnej fakulty STU Bratislava s možnosťou ubytovania a relaxu.

Návštevník Kočoviec má  možnosť absolvovať vychádzku po historicko - prírodovednom náučnom chodníku ("9 zastavení na Rakovského chodníku") v celkovej dĺžke cca 5km, vychádzajúc z centra obce. V katastri obce je poľovnícko - športová  streľnica s olympijskými parametrami na brokovú i guľovú streľbu. V správe Lesov SR je zvernica s diviakmi, muflónmi, danielmi a srnčou zverou.

Obcou vedie viacero cyklotrás. Milovníci lyžovania majú možnosť navštíviť lyžiarske stredisko v Kálnici, alebo vzdialenejšie na Veľkej Javorine alebo Bezovci.

V miestnej časti Kočovce sa nachádza plneorganizovaná Základná škola s materskou školou a tiež Zariadenie opatrovateľskej služby. Obec vlastní 29 bytových jednotiek určených k nájmu. Obec má vybudovaný verejný vodovod, plynovod a kanalizáciu.

V miestnej časti Rakoľuby je priemyselná zóna s možnosťou zamestnania sa.

 


 

Výkup papiera

Obec Kočovce oznamuje občanom, že v sobotu 16. septembra 2017 bude firma P & P import vykupovať papier nasledovne: Kočovce, pred Spoločenským domom -  09,50 hod. – 10,30 hod. Beckovská Vieska, pred Spoločenským klubom -  10,40 hod. – 11,00 hod. Rakoľuby, pred Spoločenským klubom - 11,10 hod. – 11,30 hod.      

Veľkoobjemový kontrajner

Obec Kočovce oznamuje občanom, že každú prvú sobotu v mesiaci  v čase 14,00  hod. do 17,00 hod. bude sprístupnený zberný dvor za spoločenským domom, kde môžete priviezť nadrozmerný odpad do veľkoobjemových kontajnerov a  odpad zo záhrad  (pokosenú trávu, konáre z orezávania stromov – musia byť nasekané na max. 15 cm kusy).

SADZOBNÍK POPLATKOV V OBCI KOČOVCE platný od 30.06.2015

webygroup

Úvodná stránka