Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Info o obci

Kočovce - Beckovská Vieska - Rakoľuby

Obec Kočovce  sa nachádza 8 km od okresného mesta Nové Mesto nad Váhom, 23 km od krajského mesta Trenčín a 23 km od kúpeľného mesta Piešťany.

Obec má 3 miestne časti  ( Kočovce, Beckovská Vieska, Rakoľuby ) s 1467 obyvateľmi (stav k 22.7.2014). V blízkosti obce  je rekreačný areál Zelená voda, hrad Beckov, Čachtický hrad a hrad Tematín.

V obci je verejnosti prístupný rozsiahly park s kaštieľom, Učebno-rekreačným zariadením a Regionálnym centrom technického vzdelávania vo vlastníctve Stavebnej fakulty STU Bratislava s možnosťou ubytovania a relaxu.

Návštevník Kočoviec má  možnosť absolvovať vychádzku po historicko - prírodovednom náučnom chodníku ("9 zastavení na Rakovského chodníku") v celkovej dĺžke cca 5km, vychádzajúc z centra obce. V katastri obce je poľovnícko - športová  streľnica s olympijskými parametrami na brokovú i guľovú streľbu. V správe Lesov SR je zvernica s diviakmi, muflónmi, danielmi a srnčou zverou.

Obcou vedie viacero cyklotrás. Milovníci lyžovania majú možnosť navštíviť lyžiarske stredisko v Kálnici, alebo vzdialenejšie na Veľkej Javorine alebo Bezovci.

V miestnej časti Kočovce sa nachádza plneorganizovaná Základná škola s materskou školou a tiež Zariadenie opatrovateľskej služby. Obec vlastní 29 bytových jednotiek určených k nájmu. Obec má vybudovaný verejný vodovod, plynovod a kanalizáciu.

V miestnej časti Rakoľuby je priemyselná zóna s možnosťou zamestnania sa.

 


 

STAROSTA INFORMUJE!!!

Dianie v obci             Hospodárska budova v Kočovciach pod názvom „SÝPKA“ je hlavne staršej generácií dôverne známa ako objekt bývalých štátnych majetkov. Budova roky chátrala, ale teraz sa dostala do pozornosti verejnosti. Oprávnene. Nový vlastník ju chce rekonštruovať na ubytovňu. Všetci vieme, ako mnohé takéto ubytovne vyzerajú a aké sú ob

Upovedomenie o začatí konania na vydanie súhlasu na výrub drevín

Vec: Upovedomenie o začatí konania na vydanie súhlasu na výrub drevín   V zmysle ustanovenia § 82 ods. 7 zákona č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení zákona č.408/2011 Z. z. (ďalej len „zákona") týmto Obec Kočovce oznamuje, že dňa 11.12.2017 začalo správne konanie vo veci: vydania súhlasu na výrub drevín podľa § 47 ods. 3 cit

Veľkoobjemový kontrajner

Obec Kočovce oznamuje občanom, že každú prvú sobotu v mesiaci  v čase 14,00  hod. do 17,00 hod. bude sprístupnený zberný dvor za spoločenským domom, kde môžete priviezť nadrozmerný odpad do veľkoobjemových kontajnerov a  odpad zo záhrad  (pokosenú trávu, konáre z orezávania stromov – musia byť nasekané na max. 15 cm kusy).

SADZOBNÍK POPLATKOV V OBCI KOČOVCE platný od 30.06.2015

webygroup

Úvodná stránka