Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrne a športové akcie v obci

ROK 2018

POZVANIE NA DEŇ DETÍ V KOČOVCIACH :-)

Pozvanie na Deň detí v Kočovciach :-)

 

                  Obec Kočovce a Komisia kultúry pozýva deti a rodičov na Deň detí, ktorý sa bude konať v sobotu 2. júna 2018 od 14,00 hod. do 17,00 hod. v areáli parku v Kočovciach. 

 

Téma Dňa detí tento rok je  „ZDRAVIE – náš poklad“.  Deti pri zdolávaní  jednotlivých úloh  sa dozvedia, čo je zdraviu prospešné a čo škodlivé.    

         

                    Milí rodičia, príďte stráviť príjemné popoludnie so  svojimi ratolesťami do krásneho prostredia parku v Kočovciach.

              

                                                                                 Tešíme sa na Vás !

 


 

Pozvánka na Deň matiek


               Pozvánka na Deň matiek

 

  Obec Kočovce a komisia kultúry pozýva všetky mamy a staré mamy našej obce na posedenie pri príležitosti Dňa matiek, ktoré sa bude konať v nedeľu 20.mája 2018 o 16,00 hod. v Spoločenskom dome v Kočovciach.

  V programe vystúpia deti z materskej školy a žiaci zo základnej školy v Kočovciach a heligonkári z Kysúc .     

 

Pripravené je pre Vás malé občerstvenie.


 

T U R I ST I K A .

T U R I S T I K A .

Komisia kultúry a športu a ,, Viešťanskí tuláci " oznamujú, že výstup na MARHAT sa bude konať 01. mája 2018 ( utorok ) a výstup na TEMATÍN 05.mája 2018 ( sobota).

Doprava na obidva výstupy je individuálna.

Bližšie informácie o čase odchodu budú poskytnuté pred akciami.

Tešíme sa na Vašu spoločnosť !


 

U P O Z O R N E N I E !!!

                   U P O Z O R N E N I E !!!

Vážení občania,

v poslednom období sa vyskytli viaceré prípady poškodenia pomníkov ( a aj odcudzenie pomníka ) na cintoríne v Kočovciach. Pomníky boli posunuté - uvoľnené, akoby pripravené na odcudzenie.

Obec Kočovce preto vyzýva občanov, ktorí si všimli pohyb neznámych podozrivých osôb na cintorínoch, prípadne poškodenie pomníkov, aby tieto skutočnosti bezodkladne ohlásili priamo na Okresné Riaditeľstvo policajného zboru v Novom meste nad Váhom.

Kontakt : 0961 243 101, prípadne 158


 

Kladenie vencov pri Trojkríži v Rakoľuboch - 06.04.2018

Pietna spomienka v Rakoľuboch

Aj v tomto roku sme si uctili pamiatku padlých rumunských vojakov, ktorí bojovali za našu  slobodu v aprílových dňoch v roku 1945. Dôstojnosť tejto spomienky umocnila svojou prítomnosťou aj jej excelencia veľvyslankyňa Rumunskej republiky Steluta Arhire.

„Križovatky ciest sú významným miestom, kde sa pretínajú rôzne smery, zároveň sú aj svedkami mnohých udalostí. Aj táto križovatka v Rakoľuboch si pamätá veľké udalosti, ktoré sa stali pred 73. rokmi,“ uviedol starosta obce vo svojom príhovore. 

„Voči násiliu a nespravodlivosti nesmieme zostať ľahostajní.  Udalosti posledných týždňov rozhýbali Slovensko. Ľuďom už nie je ľahostajné, čo sa deje. Dotýka sa to nás všetkých a súvisí to s našou slobodou. Aj preto sme tu.“ 

V závere príhovoru starosta obce poďakoval všetkým, ktorí sa nezištne starajú o toto pietne miesto na križovatke v Rakoľuboch. 


 

Vynášanie Moreny - POZVÁNKA

POZOR akcia ZRUŠENÁ!!!

Vážení občania, 

Obec Kočovce a komisia kultúry Vám oznamuje, že kultúrna akcia "vynášanie Moreny", ktorá sa mala uskutočniť v sobotu 17. marca 2018 o 14.00 hod. je z dôvodu zlých poveternostných podmienok ZRUŠENÁ. V prípade náhradného termínu Vás budeme včas informovať. 

Ďakujeme za pochopenie.

 


 

Obec Kočovce Vás srdečne pozýva na

 

vynášanie Moreny,

ktoré sa bude konať

17. marca 2018

 

Zraz účastníkov o 14,00 hod. pred Obecným úradom v Kočovciach.

Tento rok ponesieme Morenu v ľudovom štýle – podľa možnosti Vás prosíme o oblečenie v  krojoch, prípustná je aj časť kroja (vyvetrajte staré truhlice a vytiahnite outfite po babke).

 

Morenu ponesieme k Váhu, aby rieka odplavila zimu a zlé sily a zavítala k nám jar. V programe vystúpia deti zo ZŠ  (Program pripravuje pani Mgr. Bubeníková).

Príchod jari oslávime piesňami pri harmonike, opečieme špekáčiky  (špekáčiky zabezpečíme).

 

Všetci ste srdečne vítaní!


 

Trojkrálový výstup na Ostrý vrch - 06.01.2018

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
 

U P O Z O R N E N I E !!!

U P O Z O R N E N I E !!!  Vážení občania, v poslednom období sa vyskytli viaceré prípady poškodenia pomníkov ( a aj odcudzenie pomníka ) na cintoríne v Kočovciach. Pomníky boli posunuté - uvoľnené, akoby pripravené  na odcudzenie. Obec Kočovce preto vyzýva občanov, ktorí si všimli pohyb neznámych podozrivých osôb na cintorínoch, prípadne

Zber nebezpečného odpadu

O Z N A M Obec Kočovce Vám oznamuje, že zber nebezpečného odpadu v obci sa uskutoční : v sobotu 21. apríla 2018 od 14,00 – 17,00 hod. Nebezpečný odpad prineste za Spoločenský dom v Kočovciach, kde ho od Vás preberú pracovníci obce. Zbierajú sa: - nepoškodené žiarivky, neónové trubice - NEROZOBRATÉ chladničky a mrazničky - motorov

STAROSTA INFORMUJE!!!

Dianie v obci             Hospodárska budova v Kočovciach pod názvom „SÝPKA“ je hlavne staršej generácií dôverne známa ako objekt bývalých štátnych majetkov. Budova roky chátrala, ale teraz sa dostala do pozornosti verejnosti. Oprávnene. Nový vlastník ju chce rekonštruovať na ubytovňu. Všetci vieme, ako mnohé takéto ubytovne vyzerajú a aké sú ob

Veľkoobjemový kontrajner

Obec Kočovce oznamuje občanom, že každú prvú sobotu v mesiaci  v čase 14,00  hod. do 17,00 hod. bude sprístupnený zberný dvor za spoločenským domom, kde môžete priviezť nadrozmerný odpad do veľkoobjemových kontajnerov a  odpad zo záhrad  (pokosenú trávu, konáre z orezávania stromov – musia byť nasekané na max. 15 cm kusy).

SADZOBNÍK POPLATKOV V OBCI KOČOVCE platný od 30.06.2015

webygroup

Úvodná stránka